Endüstriyel havalandırma sistemleri

Endüstriyel havalandırma sistemleri; Fabrika havalandırması, büyük hava hacimlerini verimli bir şekilde idare etmek için yüksek güce ve performansa sahiptir. Bu bağlamda, daha karmaşık kanal düzenleri ve güçlü ekipmanın yanı sıra çeşitli havalandırma sistemlerinin kombinasyonları (örneğin, besleme ve egzoz havalandırma sistemi) kullanılır. 

Önemli bir rol, yalnızca teknolojik cihazların seçimi ve havalandırma tasarımı ile değil, aynı zamanda daha sonraki kullanım koşullarını dikkate alarak kurulumunun doğruluğu ile de oynanır. Firmamızın uzmanları, havalandırma sisteminin yüksek kaliteli bir kurulumunu gerçekleştirebilir.

Endüstriyel Fabrikalarda havalandırma sistemleri; 

  • Yeterli miktarda temiz hava sağlanması ve kirli hava kütlelerinin uzaklaştırılması.
  • Hava sıcaklığının normalleşmesi, ısıtma ve soğutma. Hava dağılımı, odanın hacmi boyunca eşit olarak akar.
  • Endüstriyel tesislerde normal sıcaklığı korumak. 

Tesisin havalandırma sistemi, çeşitli tesisler için gerekli koşulları sağlar. 

Üç ana kategoriye ayrılabilirler: 

Soğuk; Bunlar kaynak, ahşap ve metal işleme atölyelerini içerir. Bu durumda, havanın yukarıdan sağlanması gerekir ve odanın dışına çıkarılması, zemine yakın yerleştirilmiş emiş üniteleri kullanılarak gerçekleştirilir. 

Sıcak; Bu tür atölyeler ile fabrikaların havalandırılması, personelin çalıştığı alana direkt olarak hava verilerek sağlanmaktadır. Akıntılar, üst ve alt emiş ünitelerinden alınır. 

Buharlama; Bu tip atölyeler, yukarıdan gelen hava akımları çalışma alanına dik açıyla havalandırılmalı ve egzoz hava kütleleri üstten, alttan veya yandan emiş üniteleri kullanılarak dışarı pompalanmalıdır. Fabrikaların havalandırması neredeyse her zaman oldukça karmaşık bir organizasyona sahiptir. Bu nedenle tasarım çalışmaları ve montaj işleri, kapsamlı deneyime sahip profesyonel uzmanlar tarafından yapılmalıdır.

Zeytinburnu Havalandırma Sistemleri 0212 417 6034 Endüstriyel Havalandırma

Mekanik işlem atölyeleri: Bu tür atölyeler genellikle ısıtma ile birleştirilen bir havalandırma sistemi ile donatılmıştır. Bu durumda, hava sirkülasyonu, besleme ve egzoz sistemlerinin iyi koordine edilmiş çalışmasıyla sağlanır. Ekipman ayrıca, havalandırma sistemi elemanları üzerinde partikül birikmesini önleyecek toz toplayıcılarla donatılmalıdır.

Dökümhaneler; Sıcak üretim atölyelerinde havalandırma genellikle otomatik bir kontrol sistemi ile donatılmıştır. Havalandırma sisteminin sıcak atölyelerde çalışması sadece sıcak hava kütlelerinin uzaklaştırılmasını değil, aynı zamanda havanın zararlı kirliliklerden, dumandan ve tozdan arındırılmasını da içerir. Maksimum hava sirkülasyonu sağlamak için, egzoz ve besleme dahil olmak üzere bilinen tüm havalandırma sistemleri kullanılabilir.

Kaynak atölyeleri: Kaynak parçaları için atölyelerin havalandırılması, tedarik ve egzozu birleştirir ve hava sirkülasyonu oluşturmanın yanı sıra, kaynak işlemi sırasında açığa çıkan atölyelerden zararlı metal oksitleri ve diğer safsızlıkları hızla gidermek için tasarlanmıştır. Daha verimli havalandırma için, hava hacminin üçte ikisinin atölyenin alt yarısından, kalan üçte birinin ise üst kısmından çıkarılması gerektiği unutulmamalıdır.

Boyama atölyeleri: Parçaların boyanması için ayrılan atölyelerin havalandırması, esas olarak boya buharlarının, çözücülerin ve personelin sağlığına zarar verebilecek diğer safsızlıkların etkili bir şekilde uzaklaştırılmasına odaklanmıştır. Çalışma sahalarının üzerine yerel davlumbazların takılması zorunludur, harcanan hava kütlelerinin üçte ikisi odanın üst kısmından, üçte biri alttan çıkarılmalıdır.

Üretimdeki atölyelerin havalandırması, kurulum uzmanları tarafından hatasız olarak kurulmalıdır. Bu, yalnızca ekipmanın hizmet ömrünü uzatmaya değil, aynı zamanda üretim personelinin verimli çalışmasına katkıda bulunan uygun bir mikro iklim yaratmaya da izin verir. Size her ölçekte havalandırma sistemi için kurulum hizmetleri sunuyoruz. Uzmanlarımız tüm kurulumu üstlenecek ve işi tahmin edecek ve mümkün olan en kısa sürede üretimde yetkin bir havalandırma tesisatı yapacak.

Cennet Mah. Alparslan Cad No: 67/B Küçükçekmece İstanbul / TÜRKİYE

Telefon: 0212 417 6034 | 0212 607 3004 | 0532 455 8 455

Content Protection by DMCA.com

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
👋 Hey yardıma mı ihtiyacım var!