Merkezi ısıtma sistemleri

Merkezi ısıtma sistemlerindeki ısı transfer maddeleri su, buhar ve hava olabilir; ilgili sistemlere su, buhar veya hava ısıtma sistemleri denir. Her birinin kendi avantajları ve dezavantajları vardır. Buharlı ısıtma sisteminin avantajları, diğer sistemlere kıyasla önemli ölçüde daha düşük maliyeti ve metal tüketimidir: yoğuşma sırasında 1 kg soğutma sırasında açığa çıkan ısı miktarının 15-20 katı olan yaklaşık 535 kcal buhar salınır. 1 kgısıtma cihazlarındaki su ve dolayısıyla buhar hatları, sıcak su ısıtma sisteminin hatlarından çok daha küçük çapa sahiptir. 

Buharlı ısıtma sistemlerinde, ısıtma cihazlarının yüzeyi de daha küçüktür. İnsanların periyodik olarak kaldığı odalarda (endüstriyel ve kamu binaları), buharlı ısıtma sistemi, aralıklı olarak ısıtma üretmeyi mümkün kılar ve aynı zamanda, daha sonra boru hatlarının kopmasıyla soğutma suyunun donması tehlikesi ortadan kalkar.  Pompa tahrikli bir ısıtma sisteminde, genleşme kabı sisteme pompaların önünden bağlanır ve bu nedenle biriken hava buradan çıkarılamaz. Önceden kurulmuş sistemlerde havayı çıkarmak için, besleme yükselticilerinin uçları, valflerin takılı olduğu hava boruları ile uzatıldı (yükselticiyi onarım için kapatmak için). Hava kollektörüne bağlantı noktasındaki hava hattı üzerinden su sirkülasyonunu engelleyen halka şeklinde yapılır. 

Isıtma sistemleri, standartlara uygun olarak sıcaklığı belirli bir seviyede tutmak için yeterli miktarda ısıyı tüm ısıtılmış odalara alarak, ve aktararak, harici kapalı yapılar (duvarlar, zemin, çatı) yoluyla sıcaklık kayıplarını telafi etmek için tasarlanmış bir dizi teknik unsurdur. Isıtma sistemi çeşitleri için canlı destek hattımızdan bilgi alabilirsiniz.

Alt borulu ısıtma sistemleri, üst borulu sistemlere göre çalıştırmaya daha uygundur. Besleme hattından çok fazla ısı kaybı olmaz ve buradan su kaçağı tespit edilerek zamanında ortadan kaldırılabilir. Daha düşük kablolamaya sahip sistemlerde ısıtıcı ne kadar yükseğe yerleştirilirse, halkadaki mevcut basınç o kadar yüksek olur. Halka ne kadar uzunsa toplam direnci o kadar büyüktür; bu nedenle, daha düşük kablolamaya sahip bir sistemde, üst katların cihazlarındaki aşırı basınçlar, bir üst kablolamaya sahip sistemlere göre çok daha azdır ve bu nedenle, ayarlamaları daha kolaydır. Kablolaması daha düşük olan sistemlerde, Enerji Plus ın besleme yükselticilerindeki soğuma nedeniyle onu yavaşlatan yukarıdan aşağıya bir hareket meydana gelmesi dolayısıyla bu tür sistemlerde etkiyen toplam basınç nedeniyle doğal dürtü değeri azalır.

BRÜLÖRLER
KAZANLAR
KAT KALORİFERLERİ
KOMBİLER
ALTERNATİF ve YENİLENEBİLİR ENERJİ
ŞOFBEN VE TERMOSİFON
SOBALAR
ŞÖMİNELER
YERDEN ISITMA SİSTEMLERİ
RADYANT ISITMA SİSTEMLERİ
DUVARDAN ISITMA SİSTEMLERİ
SICAK HAVA APAREYLERİ
ELEKTRİKLİ ISITICILAR
DİĞER ISITMA SİSTEM VE ELEMANLARI

Endüstriyel hava ısıtma sistemleri, ısıtma üretim alanları, depolar, şantiyeler, çeşitli ticari tesisler, endüstriyel işletmeler ve tarım için yaygın olarak kullanılmaktadır. Endüstriyel hava ısıtması uygun maliyetlidir ve bir havalandırma sistemiyle birleştirilerek toplam maliyeti önemli ölçüde azaltır.

Açık alanlar (dış mekan), park bahçelerin ısıtılması , Pazar alanları ve büyük hacimli yerlerin ısıtılması oldukça zor olabilmektedir. Radyant ısıtma sistemleri ile bölgesel ısıtma yapılabilmekte olup gereksiz ısı ve enerji sarfiyatının önüne geçilebilmektedir.

Restoranı veya kafe ısıtma sistemleri, profesyonel bir projenin geliştirilmesini gerektiren karmaşık bir sistemdir. Sistemin doğru çalışabilmesi için, tesisin tüm iç mekanlarında konforlu şartların sağlanması için, işe alınan tasarımcıların gerekli ısıtma gücünü, binada ihtiyaç duyulan ekipmanın tipini ve özelliklerini doğru bir şekilde hesaplamaları gerekecektir.

Standartların gerekliliklerinin uygun şekilde yerine getirilmesi ve stadyumların güvenlik, pratiklik ve uygunluk seviyelerinin iyileştirilmesi için gerekli koşulların sağlanması prosedürleri özel uygulama kurallarında belirtilmiştir. Açık spor tesislerini ısıtmak için minimum gereksinimler ilgili yönetmelikte belirtilmiştir. Kurallara göre, stadyumlarda soyunma odaları, banyolar, dinlenme yerleri, masaj ve ısınma yerleri, antrenörler için odalar, ekipman yöneticileri ve servis personelinden oluşan bir takım alanı olmalıdır. Bu nesneler, tesis içinde gerekli sıcaklık değerlerini sağlayabilecek bir ısıtma sistemi ile donatılmalıdır.

Modern spor ve rekreasyon komplekslerinin ısıtma sistemi için hesaplamalar yaparken ve mühendislik ekipmanı seçerken, bu projenin fizibilite çalışmasına rehberlik edilir. Bu tür çok işlevli kompleksler, sağlıklı mikro iklim parametrelerinin sağlanmasının gerekli olduğu çeşitli tip ve amaçlara sahip binaları içerir. Spor salonu için soyunma odaları, duşlar, masaj odaları, solaryum, sauna, yüzme havuzu, havalandırma, klima ve ısıtma sistemleri ekipmanlarına farklı bir yaklaşım gerekmektedir.

İşletmeler için parsel içerisine bulunan bölge gaz kuruluşu tarafından bırakılmış polietilen bransmandan hat alınarak saha içerisinde gerekli yere müşterinin talepleri doğrultusunda polietilen doğalgaz borusu ile gaz temini sağlanıp bu aşamada gerekli proje desteği de sunulmaktadır. Bu süreç zarfında gerekli alt yapı sızdırmazlık testleri yapılıp bölge gaz kuruluşlarında teslim edilmektedir.

Faaliyet alanlarımızı incelediniz mi?

Profesyonelliğimiz ve mühendislik yeteneklerimiz ile birleştirerek kusursuz işler çıkarmayı hedefliyoruz. Her proje ilk ve tek işimiz gibi heyecanlanmak, yarını tasarlamak için bugün çok daha uzağa bakmamız gerektiğini iyi bilerek hareket etmek Enerji plus ailesinin vizyonuna ulaşması için gerekli en önemli misyonudur.

Isıtma Sistemleri Projelendirme

Isıtma sistemlerinde projelendirme ve kurulum

Yangınla Mücadele

Söndürme sistemleri projelendirme ve kurulum

Mekanik Tesisat Hizmetleri

Mekanik tesisat hizmetleri projelendirme ve kurulum

Havalandırma Sistemleri

Havalandırma sistemleri projelendirme ve kurulum

Merkezi Klima Sistemleri

Merkezi klima santralleri projelendirme ve kurulum

Cennet Mah. Alparslan Cad No: 67/B Küçükçekmece İstanbul / TÜRKİYE

Telefon: 0212 417 6034 | 0212 607 3004 | 0532 455 8 455

info@havalandirmatesisat.com

Content Protection by DMCA.com
WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
👋 Hey yardıma mı ihtiyacım var!