Ofis Havalandırma Sistemleri

Ofiste yüksek kaliteli bir havalandırma sisteminin varlığı, çalışanların refahı ve yüksek verimliliğinin anahtarıdır. Sürekli oksijenle zenginleştirilmiş temiz hava tedariki, yalnızca işçiler için baş ağrısını önlemekle kalmaz, aynı zamanda onlara tüm gün boyunca enerji verir. 

Araştırmalar, ofis havalandırma sistemleri nin zihinsel faaliyete dahil olan ortalama bir kişinin olabildiğince verimli çalışması için ofisteki sıcaklığın +26° C’yi geçmemesi gerektiğini göstermiştir En uygun sıcaklık rejimi, işgücünün korunmasına yönelik kurallar dizisinde belirtilmiştir, ancak pratikte, tesisler için mevcut standartlara her zaman uyulmamaktadır. 

Ancak ofiste yüksek kaliteli havalandırma olmadan sıcak mevsimde hava +32° C’ye kadar ısınabilir. Yüksek sıcaklık, düşük nem ve yıkıcı bir oksijen eksikliği ile tamamlanmaktadır. Bu şartlar altında, verimlilik birdenbire düşüş ve yorgunluk ait ofis çalışanları arttıkça , hangi haksız çalışma süresinin kayıpları ve şirketin geliri azalmaya kaçınılmaz yol açar. Bu nedenle ofis için iyi bir havalandırma sistemi şarttır.

Ofis havalandırması ve oda tasarımı

Havalandırma elemanlarına estetik açıdan pek çekici denilemez, bu nedenle ofis binalarının iç kısmının bir parçası olamazlar. Bunları gizlemek için genellikle ofislere asma tavan kurulur. Bu sayede döşeme levhası ile tavan yapısı arasında hava kanallarını ve havalandırma sisteminin diğer parçalarını güvenle yerleştirebileceğiniz çok fazla boşluk kalır. Ofis projesinin yetkin bir şekilde geliştirilmesiyle, yalnızca tedarik ızgaraları görünecektir. Odanın alanı, alçıpan dan sahte duvarlar oluşturmanıza izin veriyorsa, kutular arkalarına gizlenebilir.

Ofislerin profesyonel planlaması ve tasarımı genellikle daha özgün çözümler içerir. Büyük iş merkezlerinde, havalandırma elemanları genellikle özel olarak oluşturulmuş dikey şaftlara veya teknik zeminlere yerleştirilir. 

Bina tasarımında mühendislik ağlarının düzenine girilir. Kışın bile şiddetli donun olmadığı sıcak enlemlerde, dışarıya büyük kutular monte edilir ve sadece mobilya veya dekorasyonun arkasına gizlenmiş olan bina içinde havalandırma kanalları bırakılır. Havalandırmanın ofisin içini bozmasını önlemek için, sistemin geliştirilmesini profesyonellerden sipariş etmeniz önerilir. 

Sıhhi standartları ve müşteri gereksinimlerini dikkate alan bir tasarım projesi oluşturacaklar. Bu maliyetler işveren için haksız görünse de, aslında ekibin verimliliğini önemli ölçüde artırarak ve dolayısıyla işinizin performansını artırarak fazlasıyla dengelenir.

Cennet Mah. Alparslan Cad No: 67/B Küçükçekmece İstanbul / TÜRKİYE

Telefon: 0212 417 6034 | 0212 607 3004 | 0532 455 8 455

Content Protection by DMCA.com

1 thought on “Ofis havalandırma sistemleri”

  1. Murat çiğli

    Merhaba havalandırma projesi için ücret talep ediyor musunuz? 6 bölmeli ofis alanımıza hava tesisatı için görüşmek isteriz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
👋 Hey yardıma mı ihtiyacım var!