Okul Havalandırma Sistemleri

Okul, dershane ve kreş havalandırma sistemleri

Hava, sağlık ve tüm insan vücudu üzerinde güçlü bir etkiye sahip olabilir. Kalitesi belirli gereksinimleri tam olarak karşılamıyorsa, bu etki olumsuz olabilir. Dershane veya Kreşteki çocuklar, vücutları hala gelişmekte ve sürekli değişiklikler geçirmekte olduğundan, bu tür etkilere özellikle duyarlıdır.

Havalandırmaya ek olarak, eğitim kurumlarına birçok başka gereklilik getirilmektedir. Bu, uygun şekilde donatılmış bir yangın alarm sistemi, yüksek kaliteli ısı yalıtım malzemeleri ve güvenilir bir ısıtma sistemidir. İkincisine gelince, okulların güvenlik, verimlilik ve çevre dostu olma açısından tüm gereksinimleri tam olarak karşılayan pelet kazanı gibi ısıtma ekipmanlarına dikkat etmeleri mantıklıdır.

Makalenin konusuna dönersek, okullarda yüksek kaliteli havalandırma sistemlerinin de çok önemli olduğunu, çünkü tamamen farklı amaçlar için çok sayıda oda bulunduğunu – sınıflar, laboratuvarlar, kantinler ve mutfaklar, spor salonları vb. Genel sistem, bu odaların her biri için uygun hava-termal rejimin seçileceği şekilde kontrol sağlamalıdır.

Okul havalandırması sağlamanın özellikleri

İnsanların varlığı için rahat koşullar sağlamanın en zoru , derslerin doğrudan yapıldığı çalışma odalarıdır. Her sınıftaki öğrenci sayısı farklıdır, yaklaşık 20 veya 30 kişi. Çocuklar ya tüm dersleri aynı odada yaparlar ya da her derse yeni bir grup gelir. Bu miktarı hesaplamak neredeyse imkansızdır, bu nedenle hava sirkülasyonu ve arıtma olasılıkları en üst düzeye çıkarılmalıdır.

Okul laboratuvarlarına özellikle dikkat edilmelidir. Farklı amaçlara da sahip olabilirler – biyolojik, fiziksel ve kimyasal odalar. Kimya laboratuvarlarında, genellikle tehlikeli ve zararlı olan çeşitli maddelerle deneyler yapılmaktadır. Eğitim deneyleri sonucunda buharlar, duman ve daha fazlası serbest bırakılabilir. Bu nedenle, burada sadece önemli değil, aynı zamanda odayı bu tür araştırmaların sonuçlarından kurtaracak zorunlu havalandırma ve aspiratör davlumbazları.

Okul havalandırma sistemi gereksinimleri

Okul havalandırma sistemleri için gereklilikler, yalnızca tehlikeli konsantrasyonlarda zararlı madde bulunmaması ile ilgili olmadıklarından, binaların tasarım aşamasında bile dikkate alınmalıdır. Diğer birkaç faktör de dikkate alınmalıdır.

Bu, sıcaklık, nem vb. İçin tam bir değer aralığı anlamına gelen sözde konfor bölgesidir. Bu, çoğu bina ve kurum için ortak olan havalandırma kanallarının, armatürlerin ve ekipmanın yangın güvenliği gerekliliklerine uygunluğudur. Ve bir şey daha – okullarda, normal hava değişimini sağlayan bir besleme ve egzoz tipi havalandırma kullanılmalıdır.

Cennet Mah. Alparslan Cad No: 67/B Küçükçekmece İstanbul / TÜRKİYE

Telefon: 0212 417 6034 | 0212 607 3004 | 0532 455 8 455

Content Protection by DMCA.com

2 thoughts on “Okul havalandırma sistemleri”

  1. Florya da bulunan ana okulumuzun spor salonuna havalandırma tesisatı yaptırmak istiyoruz ücretsiz keşif için gün sınırlaması varmıdır? Teşekkürler.

    1. Ayla hanım anaokulunuz için havalandırma sisteminize çocuklar için hava filtresi taktırmayı unutmayın şimdi ki zamanda hava kanallarının filtreli olması şart bence.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
👋 Hey yardıma mı ihtiyacım var!