Otopark Havalandırma Sistemleri

Otoparkın havalandırılması, yeraltı boşluğuna, giderilen zararlı emisyonların yerini alacak temiz hava sağlamalıdır. Doğal egzoz davlumbazı, park etmiş araç sayısının üçten fazla olmadığı garajlar için yeterlidir. Çok sayıda park yeri bulunan yer altı garajlarında, zorunlu besleme ve egzoz havalandırma sistemi gereklidir.

Günümüzde yer altı otoparkı yapımı, trafiğin rahatlığı ve güvenliği için binaların mimarisinden ödün vermeden şehrin dış görünümünü korumak için en iyi çözümdür. Park yerleri, binaların, meydanların, araba yollarının vb. Altına inşa edilir. İnşaat, havalandırma gibi önemli bir bileşen dahil olmak üzere, otopark için tüm mühendislik sistemlerinin yetkin tasarımını gerektirir.

Yeraltı otoparkları veya park kuleleri, egzoz dumanlarının birikmesini önlemek için iyi havalandırılmalıdır. Ayrıca yangın durumunda baca gazları ve ısının da hızla uzaklaştırılması gerekir. Bunu başarmak için doğal havalandırma yeterli değildir ve bu nedenle sağlam bir havalandırma sistemi zorunludur. Bu havalandırma sistemi enerji açısından verimli ve ayrı bir şekilde çalışmalı ve yangın güvenliği yönetmeliklerine uygun olmalıdır. Geniş bir itme fanları veya indüksiyon fanları yelpazesi sunan. Bu, yer altı otoparkı veya park kulesi için en verimli havalandırma için düşük gürültülü, düşük profilli veya yüksek itmeli fanlara sahip birimler arasından seçim yapmanıza olanak tanır. Otoparklar için havalandırma sistemlerimiz CO2 dedektörleri, LPG dedektörleri, yangın algılama ile donatılabilir. Ayrıca sistem yangın paneline bağlıdır.

Otoparkta yayılan zararlı emisyonların bileşimi, araçların sınıfına ve arabalara yakıt ikmali için kullanılan yakıt türüne (benzin, dizel yakıt) bağlıdır. Enerji Plus şirketinin uzmanları, zararlı emisyon miktarını doğru bir şekilde belirlemeye, yetkin hesaplamalar yapmaya , yer altı otoparkı için havalandırmayı kısa sürede ve mükemmel kalitede profesyonelce tasarlamaya ve kusursuz bir şekilde kurmaya hazırdır. Şirket , çok çeşitli tesisler için uzun yıllara dayanan deneyime ve birçok tamamlanmış karmaşık havalandırma projesine sahip yüksek nitelikli profesyoneller istihdam etmektedir.

Konut kulelerinden havalimanlarına, alışveriş alanlarından ofis alanlarına: konforlu otoparklar, bir yerin popülerliğine ve karlılığına önemli katkı sağlar. Daha hafif, daha geniş, daha sağlıklı ve daha güvenli otoparklar, geri dönüşü o kadar yüksek olur. Kullanıcı ve mal sahibi için.

Otopark havalandırma sistemleri için lütfen bize ulaşın!

Cennet Mah. Alparslan Cad No: 67/B Küçükçekmece İstanbul / TÜRKİYE

Telefon: 0212 417 6034 | 0212 607 3004 | 0532 455 8 455

Content Protection by DMCA.com

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
👋 Hey yardıma mı ihtiyacım var!